Oválný stůl: Královský nábytek s historickým významem


Oválný stůl patří mezi nejvýznamnější kusy nábytku v historii. Jeho původ sahá až do středověku, kdy se stal oblíbeným mezi evropskými králi a šlechtou. Oválný stůl se stal symbolem jednoty a rovnosti, kdy stáli kolem něj všichni hosté bez ohledu na své společenské postavení.

Historie oválného stolu

První zmínky o oválném stole pocházejí z Itálie v 16. století. Tento typ stolu byl velmi oblíbený mezi italskou šlechtou, kteří ho používali pro své hostiny. Oválný tvar stolu umožňoval šlechtě sedět kolem něj bez ohledu na to, jak moc se jich sešlo. Oválný stůl se brzy rozšířil do celé Evropy a stal se symbolem jednoty a rovnosti.

Královský oválný stůl

Královský oválný stůl byl nejvíce známý během vlády britské královny Viktorie. Tento stůl byl vyroben v roce 1868 a měl sloužit jako místo pro debaty mezi královnou a jejími hosty. Oválný tvar stolu symbolizoval jednotu a rovnost a byl velmi oblíbený mezi britskou aristokracií. Královský oválný stůl je dnes vystaven v Buckinghamském paláci v Londýně.

Chcete se podívat na královský oválný stůl a další historický nábytek? Navštivte naši stránku tkdixi.cz a objevte krásu historie.